Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Dom

Czy garaż jest dobrą inwestycją?

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w mieszkaniu, czy też we własnym domu, zwykle zastanawiamy się nad budową garażu. Nie jest to ani proste, ani tanie przedsięwzięcie, ale może okazać się bardzo trafioną i wygodną inwestycją. Czy więc warto się na nią zdecydować?

Ile kosztuje garaż?

Przede wszystkim na początku musimy się zastanowić nad kosztami takiej budowy. Wiele tu zależy od miejsca i użytych materiałów, ale szacuje się, że zazwyczaj cena budowy metra kwadratowego powierzchni zabudowy waha się od 1000 do 1500 złotych netto. Można więc przyjąć, że budowa niezbyt dużego garażu o wymiarach 4 na 6 metra wyniesie od 25 do 37 tysięcy złotych netto. Jednak aby mieć na czym budować, musimy mieć też na to oczywiście miejsce. Nie zawsze można je prosto znaleźć, a ceny takiej ziemi mogą być nieraz bardzo wysokie – zwłaszcza w większych miastach. To więc bez wątpienia spora inwestycja, a w cenie takiego garażu można nieraz kupić przyzwoity samochód używany. Czy więc mimo wszystko jest to opłacalne?

Dla wygody czy jako inwestycja?

Własny garaż na pewno znacząco poprawia komfort korzystania z auta. Nie trzeba się tak martwić o warunki pogodowe i obawiać się chociażby częstych u nas opadów deszczu czy śniegu, ale też ostrego słońca. Samochód będzie więc w zdecydowanie lepszym stanie, co naturalnie nie będzie pozbawione znaczenia przy jego ewentualnej odsprzedaży. W garażu można przechowywać też niezbędny sprzęt do auta, jak na przykład opony zimowe. Dla wielu osób jest to wystarczającym argumentem za budową garażu, zwłaszcza jeśli posiadają nieco droższy samochód. Ale garaż – jak w końcu każda nieruchomość – może być też dobrą inwestycją. A że ceny nieruchomości generalnie w Polsce rosną z roku na rok, to można założyć, że podobnie będzie z wybudowanym przez nas garażem. Będzie więc zapewne możliwość, by sprzedać go ze sporym zyskiem albo wynająć. Jeśli natomiast posiadamy własny dom, to garaż na pewno bardzo podniesie jego wartość.

Garaż to zatem spory komfort, a i często można go uznać za niezłą inwestycję. Jego budowa nie jest jednak prosta i trzeba przygotować się na niemałe koszty. Wszystko też zależy od samochodu, jakim się poruszamy. Jeśli jest on naprawdę dobrej klasy, to szkoda trzymać go na zewnątrz. Tym bardziej, że polska pogoda w końcu jest niezbyt dobra, a przy tym raczej nieprzewidywalna.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *