Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Uncategorized

Czy warto postawić na faktoring dla mikrofirm?

Faktoring dla mikrofirm to coraz popularniejsza usługa finansowa, dzięki której niewielkie przedsiębiorstwa, mogą znacznie poprawić płynność finansową. Z usług faktoringowych z każdym rokiem korzysta coraz większa liczba firm w Polsce, a wśród zalet stosowania faktoringu, można wymienić m.in. uniezależnienie się od nieterminowych kontrahentów. Poznaj zalety faktoringu dla mikrofirm.

 

Faktoring dla mikrofirm, zwany również mikrofaktoringiem jest usługą finansową, bazującą na założeniach klasycznego faktoringu bez regresu. Dzięki niemu, niewielkie przedsiębiorstwa, które dopiero wchodzą na rynek i nie posiadają dużego kapitału, mogą w szybki sposób otrzymać środki finansowe. W normalnych warunkach, przedsiębiorstwa z sektora MŚP musiałyby czekać na pieniądze z tytułu sprzedaży z odroczonym terminem płatności nawet kilka miesięcy. Tymczasem dzięki faktoringowi dla mikrofirm, mogą korzystać z dodatkowej gotówki już po 24 godzinach od momentu przekazania kopii faktury swojemu faktorowi, czyli firmie realizującej faktoring.

Faktoring dla mikrofirm – co warto wiedzieć?

Faktoring dla mikrofirm to usługi finansowania sprzedaży z odroczonym terminem płatności. Dzięki faktoringowi dla mikroprzedsiębiorców, można uzyskać środki finansowe w ramach sprzedaży towarów lub usług z odroczonym terminem płatności. Aby faktoring dla mikrofirm, mógł mieć miejsce, konieczne jest występowanie trzech podmiotów: firmy świadczącej usługi faktoringowe (faktora), firmy realizującej faktoring (faktoranta), a także kontrahenta faktoranta, czyli nabywcę towarów lub usług z odroczonym terminem płatności.

 

Dzięki faktoringowi dla mikrofirm, drobni przedsiębiorcy mogą otrzymać nawet 90 procent wartości pojedynczej faktury już po 24 godzinach od momentu przekazania jej faktorowi. Uzyskane w ten sposób środki można przeznaczyć na dowolny cel, dzięki czemu faktoring dla mikrofirm przyczynia się do poprawy płynności finansowej. Utrzymanie finansów przedsiębiorstwa w dobrej kondycji to jedno z kluczowych aspektów dla nowych przedsiębiorstw, które dopiero wchodzą na rynek i stawiają pierwsze kroki w biznesie. Pozyskania faktoringu dla mikrofirm od zaufanego i sprawdzonego faktora, pozwala zdobyć cennego partnera biznesowego, dzięki któremu rozwój przedsiębiorstwa będzie łatwiejszy.

Faktoring – dlaczego warto na niego postawić?

Z faktoringu może skorzystać każda firma, która w swej działalności stosuje sprzedaż dowolnych towarów lub usług z odroczonym terminem płatności. W związku z dynamicznym rozwojem usług faktoringowych i niesłabnącym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców, na rynku pojawiło się wiele nowych, często mocno sprofilowanych usług dla poszczególnych grup przedsiębiorstw z różnych sektorów. Faktoring dla mikrofirm jest jednym z nich.

 

Poza tym, równie popularny jest faktoring dla firm z branży transportowej, jak również usługi faktoringowe dla firm, które eksportują swoje towary i usługi poza granice kraju. W każdym przypadku, faktoring przynosi wymierne korzyści dla faktorantów i stanowi ciekawą alternatywę dla firm, które poszukują innych metod finansowania działalności niż linie kredytowe czy bankowe kredyty dla firm.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *