Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Remont

Czym jest platforma blogowa? Jak wykorzystać ten kanał komunikacji w dotarciu do odbiorcy?

Platforma blogowa jest odpowiedzią kanałów internetowych, na potrzebę dzielenia się swoimi myślami i poglądami w sieci. Założenie niezależnego bloga często nie gwarantuje tak wielu odbiorców, jak platformy, które specjalizują się działaniem w tym segmencie. Właśnie dlatego platformy typu Salon24 cieszą się coraz większą popularnością.

 

Platforma blogowa jest stworzona dla osób, które chcą zaistnieć w przestrzeni internetowej i dzielić się w  niej swoimi przemyśleniami. Różne platformy oferują wiele rozwiązań jeśli chodzi o grafikę, funkcjonalność czy przyporządkowane do niej opcje dodatkowe. Z punktu widzenia użytkownika liczy się też popularność tzw. biosfery.

 

Czy platforma blogowa ma znaczenie?

 

Platforma blogowa ma znaczenie dla tych użytkowników, którym nie jest obojętna tzw. biosfera i chcą korzystać z możliwości, które daje. Obecnie sukces blogera uzależniony jest nie tylko od lekkiego pióra i błyskotliwego komentowania rzeczywistości, ale też platformy, którą wybierze. Dziś użytkownicy internetu mają do dyspozycji wiele możliwości – mogą założyć niezależny profil za pomocą narzędzi, udostępnionych przez jednego dostawcę, ale też dołączyć do już istniejącej społeczności blogerów, jak ma to miejsce w przypadku Salonu24.

Blog jest nie tylko formą prezentowania swoich poglądów w sieci – dla firm to szansa na skuteczny tzw. inbound marketing, czyli sposób na promocję produktów i usług. Dla tzw. komentatorów rzeczywistości liczy się natomiast liczba odbiorców, do których znacznie łatwiej dotrzeć w ten sposób, niż korzystając jedynie z własnego fan page’a na portalu społecznościowym.

 

Salon24 – współczesna platforma blogowa

 

Salon24 to katalog blogów, do którego może przyłączyć się każdy użytkownik sieci. Nie tylko umożliwia zamieszczanie własnych wpisów, ale też komentowanie notatek  pozostawionych przez innych. To wirtualna platforma do dyskusji i dzielenia się własnym zdaniem. Co ważne, korzystanie z niej jest bezpłatne, ale wymaga wcześniejszej rejestracji i utworzenia konta użytkownika.

Dzięki blogom nie tylko zawiązywana jest długofalowa więź z pozostałymi odbiorcami, ale też piszący zyskuje możliwość występowania w dwóch rolach. Jedną z nich jest pozycja eksperta, wypowiadającego własne poglądy, zdanie i rekomendacje, a druga to możliwość utożsamiania się z innymi użytkownikami, którzy w ten sposób widzą w nas sojusznika. Blog nie tylko buduje relacje, ale czyni dany głos ważny. Zasięg jest tym większy, im większa jest popularność wybranej platformy.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *