Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Uncategorized

Czym się kierować przy wyborze szkoły programowania?

Dzięki licznym kursom oraz szkołom zauważyliśmy, że umiejętność programowania nie jest przeznaczona tylko dla wybranych. Wręcz przeciwnie – programować może każdy traktując to zajęcie jako hobby lub jako pierwszy krok do przebranżowienia i zdobycia ciekawej, dobrze płatnej pracy. Tylko czym kierować się przy wyborze szkoły programowania? Poniżej postaramy się udzielić na to odpowiedzi.

 

Programowanie – dlaczego warto?

 

Najpierw zajmijmy się powodami, dla których w ogóle warto rozpocząć naukę programowania. Świat IT nieustannie się rozwija, a zapotrzebowanie na programistów  rośnie. Inwestycja w naukę programowania jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które myślą przyszłościowo. To jeden z najbardziej atrakcyjnych sposobów na przebranżowienie. Nie potrzeba zbyt dużego doświadczenia – rynek jest na tyle chłonny, że dość łatwo znaleźć jest pracę nawet początkującej osobie. Niemałą motywacją do podjęcia pracy jako programista są również zarobki. W tej grupie zawodowej odnotowuje się najwyższe pensje w całej Polsce. Oprócz atrakcyjnego wynagrodzenia można również liczyć do wiele bonusów pracowniczych, w tym dobrej jakości sprzęt komputerowy, prywatną opiekę medyczną czy karty typu Mulitsport. Dodajmy do tego również fakt, że stworzenie programu lub aplikacji jest zawsze swego rodzaju wyzwaniem – dlatego w tej pracy nie ma miejsca na nudę.

 

Jak wybrać szkołę programowania?

 

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, czy dana szkoła programowania ma w ofercie kurs nauki interesującego nas języka programowania. Nie istnieją bowiem oferty uniwersalne zakładające naukę kilku technologii – pracodawcy poszukują osób specjalizujących się w konkretnej dziedzinie. Do najbardziej poszukiwanych na rynku należą takie technologie jak JAVA, C#, C++, PHP, Python czy JavaScript. Oferta szkoły programowania powinna być jak najbardziej skupiona na opanowaniu konkretnych umiejętności.

 

Jak wybrać szkołę programowania?

 

Najwięcej opcji do wyboru mają osoby zamieszkujące duże miasta. Wysoka konkurencja sprawia, że poszczególne szkoły muszą stale udoskonalać swoją ofertę, dzięki czemu kursanci mogą liczyć na wysoki poziom nauczania. Kurs programowania w Warszawie to jedna z najlepszych opcji dla osoby marzącej o pracy w branży IT. Przed wyborem odpowiedniej placówki sprawdźmy, czy zapewnia ona mentoring, dostęp do materiałów dodatkowych oraz pomoc w znalezieniu pierwszej pracy. Dobrym pomysłem jest również to, aby nauka polegała na tworzeniu różnorakich projektów. Dzięki temu bez problemu udowodnimy, że posiadamy konkretne umiejętności. Ponadto zwróćmy uwagę na tryb zajęć – niektóre szkoły organizują intensywne kursy dzienne lub kursy wieczorowe, które trwają dłużej, ale pozwalają na połączenie nauki z pracą.

 

Jak zostać programistą?

 

Samo ukończenie kursu jeszcze nie daje nam gwarancji na to, że zostaniemy programistami. Jeszcze ważniejsza jest nasza determinacja oraz chęć samodoskonalenia. Kurs stanowi jednak świetne wdrożenie do świata nowych technologii.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *