Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Nieruchomości

Dlaczego powierzenie naliczania wynagrodzeń firmie zewnętrznej jest korzystne dla przedsiębiorców?

Samodzielne realizowane naliczania pensji pracowniczych przez przedsiębiorców jest ryzykowne. Ewentualne błędy czy opóźnienia w tym zakresie mogłyby narazić przedsiębiorców na poważne kary. Stąd lepszym rozwiązaniem jest powierzenie naliczania wynagrodzeń zewnętrznym firmom, specjalizującym się w rachunkowości.

 

Przedsiębiorcy, korzystając z outsourcingu kadr i płac, mogą wiele zyskać. Dzięki temu mają gwarancję, że pensje pracownikom będą naliczane rzetelnie, terminowo. Korzystanie z usług zewnętrznych biur rachunkowych jest tańsze niż samodzielne utrzymywanie działów księgowych.

 

Naliczanie wynagrodzeń – podstawowe informacje o usłudze

Naliczanie wynagrodzenia w obecnym porządku prawnym jest to usługa bardzo specjalistyczna.   Z jednej strony wymaga od księgowych, którzy się tym zajmują, perfekcyjnej znajomości wciąż zmieniających się przepisów prawa pracy, a z drugiej strony zasad rachunkowości oraz prawa finansowego. Na usługę naliczania wynagrodzeń składa się nie tylko wyliczenie należnej pensji z różnych stosunków pracy, ale także naliczanie nagród i premii pracowniczych oraz należnych składek z tytułu ubezpieczeń. Samodzielne realizowanie naliczania wynagrodzeń przez przedsiębiorców jest trudne. Stąd rekomenduje się, aby przedsiębiorcy powierzali proces naliczania wynagrodzeń zewnętrznym, profesjonalnym biurom, specjalizującym się w outsourcingu kadrowym i płacowym (jak np. Contract Administration).

Podstawowe korzyści z powierzenia naliczania wynagrodzenia zewnętrznym firmom

Delegowanie na zewnątrz, do profesjonalnych biur rachunkowych, procesu naliczania wynagrodzeń jest źródłem wielu, bezpośrednich korzyści dla przedsiębiorców. Oczywiście jest to usługa odpłatna, jednakże bardzo dużo dzięki niej przedsiębiorcy mogą zyskać. Po pierwsze mają pewność, że pensje ich pracowników są naliczane w sposób rzetelny. To jest bardzo ważne, bowiem dzisiaj nawet najmniejsze błędy w naliczaniu wynagrodzeń mogą skutkować wysokimi karami finansowymi ze strony organów kontrolujących. Dzięki zaangażowaniu zewnętrznych biur rachunkowych przedsiębiorcy mają pewność, że wypłaty pensji pracowniczych będą realizowane zgodnie z zapisami umów, jakie przedsiębiorcy mają zawarte ze swoimi pracownikami. Jest to także istotne, bowiem terminowa wypłata wynagrodzenia stanowi jeden z podstawowych obowiązków pracodawców. Angażując zewnętrznych księgowych, przedsiębiorcy przenoszą także odpowiedzialność. W tym bowiem przypadku wyliczenie wypłaty jest realizowane przez zewnętrzne firmy, odciąża to pracodawcę oraz zdejmuje z niego odpowiedzialność za właściwe realizowanie zadań płacowych. Analiza danych liczbowych pokazuje także, że wielu przedsiębiorców, dzięki outsourcingowi płac także oszczędza. Przedsiębiorcy mniej wydają na opłacenie zewnętrznych biur rachunkowych, niż gdyby prowadzili odrębne działy do spraw rachunkowości i księgowości w swoich firmach.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *