Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Budownictwo

Dlaczego zatrudnienie w budownictwie będzie rosło?

Boom budowlany trwa w Polsce w najlepsze. Choć część osób, głównie inwestorów planujących budowy w niedługim czasie, nie ma to wielkich perspektyw w nadchodzących miesiącach. W związku z powyższym nadal poszukiwani są specjaliści z zakresu budownictwa i fachowe firmy budowlane, na terenie właściwie całego kraju.

Perspektywy dla budownictwa

Rządowe inwestycje na lata 2017-2023 zaplanowane zostały na kwotę 175 mld złotych. Oznacza to kolejne rozbudowy linii kolejowych, a także rozwój budownictwa drogowego w postaci budowy nowych dróg i autostrad. Również inwestycje w budownictwie mieszkaniowym ciągle utrzymują się na stabilnym poziomie. Inwestorzy prywatni także nie zwalniają tempa, o czym świadczy rosnąca ilość składanych pozwoleń na budowę. Aktualnie oczekiwania na fachową ekipę budowlaną trwają co najmniej kilka miesięcy.

Dlaczego warto pracować w budownictwie?

Bieżące trendy na rynkach budowlanych powodują, że solidni i wykwalifikowani pracownicy budowlani są wciąż wysoko cenieni. Mało tego, ich pensje wciąż rosną i nic nie zapowiada, by proces ten miał wyhamować. Zatrudnienie na terenie naszego kraju podejmują także pracownicy z innych krajów, jednak ilość osób na rynku pracy nadal jest niewystarczająca. W związku z atrakcyjnym wynagrodzeniem chętnych do pracy w tej branży jest coraz więcej. Coraz częściej okazuje się także, że do kraju wracają Polacy zatrudnieni do tej pory za granicą. Zachęcają ich do powrotu atrakcyjne wynagrodzenie i możliwość pracy na miejscu.

Wiele osób zastanawia się dlaczego zatrudnienie w budownictwie będzie rosło?

Jak widać ruchy w branży budowlanej i zapowiadane inwestycje powodują, że wykwalifikowanych pracowników będzie nadal potrzeba.

Na wpływ zapotrzebowania w budownictwie wpływ mają także rządowe projekty. Jednym z najpopularniejszych i jednocześnie angażujący najwięcej środków, jest projekt Mieszkanie+, zakładające budowę w Polsce tysięcy nowych mieszkań. Dodatkowo warto odnotować, że dobre wyniki uzyskuje cała gospodarka, nie tylko branża budowlana. Powoduje to kolejne inwestycje zakładów produkcyjnych, sieci nowych fabryk, czy budowy centrów handlowych.

 

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *