Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Wystrój

Domowe miejsce pracy Twoim królestwem

Praca w domu staje się coraz bardziej popularna. Zarezerwowana kiedyś dla nielicznych zawodów, dziś jest atutem wielu profesji. Własne, przydomowe gabinety posiadają już nie tylko lekarze, czy prawnicy, ale również programiści, tłumacze, specjaliści do spraw reklamy, czy osoby działające w sferze biznesu. Specjaliści w zakresie aranżacji wnętrz podkreślają, że odizolowane pomieszczenie w domu przydaje się nie tylko do pracy, ale także jest doskonałym miejscem, gdzie możemy odpocząć po ciężkim dniu, przeczytać książkę, skupić myśli, czy zaplanować domowy budżet.

Jak obmyślić kształt domowego gabinetu?

Najważniejszą kwestią w urządzaniu domowego gabinetu jest charakter jego wykorzystania w przyszłości. Jeśli ma on służyć nie tylko do pracy, ale również przyjmowaniu gości i interesantów, koniecznie powinien znajdować się blisko drzwi wejściowych i toalety. Warto również rozważyć opcję osobnego wejścia, tak aby domownicy nie przeszkadzali naszym klientom, czy partnerom biznesowym i odwrotnie. Planując natomiast ustronne miejsce, które stanie się jedynie naszym osobistym azylem możemy bez obaw zaadaptować dowolne pomieszczenie w domu, a nawet przestrzeń na poddaszu. Rozwiązanie tego typu pozwoli uniknąć dekoncentrujących dźwięków dochodzących z innych części domu, szczególnie z kuchni i salonu.

Urządzanie miejsca pracy

Po wybraniu odpowiedniego pomieszczenia przychodzi czas na jego urządzenie. Jednym z ważniejszych aspektów jest wybór odpowiedniej podłogi. Płytki, panele, wykładzina? Odpowiedź wydaje się banalnie prosta – materiał podłogowy w gabinecie powinien być taki sam, jak w pozostałych częściach domu. Dlaczego? Może zdarzyć się, że z jakichkolwiek powodów będziemy chcieli zmienić pomieszczenie i urządzić swój azyl w innym miejscu. O ile pomalowanie ścian i przeniesienie mebli nie stanowi większego problemu, o tyle wymiana podłogi może okazać się kosztowna i zwyczajnie kłopotliwa. Gwarancją dobrego samopoczucia w pokoju do pracy jest również kompozycja otaczających nas barw. W gabinecie świetnie sprawdzą się jasne, pastelowe ściany pozostające w tonacjach beżu, szarości, bieli, czy ecru. Ich doskonałym dopełnieniem staną się ciemne meble, wnoszące do wnętrza powiew elegancji. Jeśli jednak dysponujemy małą przestrzenią warto zadbać o to, aby nie tylko ściany, ale również elementy wyposażenia pomieszczenia posiadały jasny kolor, co optycznie powiększy gabinet i zagwarantuje doskonałe samopoczucie przebywającym w nim osobom. Zrezygnować należy natomiast z krzykliwych, ostrych barw, takich jak czerwień, pomarańcz, soczysta zieleń, które co prawda skutecznie podnoszą nasz poziom energii, ale jednocześnie szybko męczą nasz wzrok i powodują uczucie znużenia.

Urządzając własny azyl nie można zapomnieć również o funkcjonalnych i wygodnych meblach. Biurko z dużym blatem, na którym zmieszczą się wszelkie niezbędne dokumenty i ergonomiczne komfortowe krzesło to recepta na dobry nastrój nawet po wielu godzinach pracy. Stylowy regał na książki i segregatory pomoże z kolei utrzymać porządek w pomieszczeniu i sprawi, że w każdej chwili będziemy mogli po nie sięgnąć. W gabinecie zaaranżowanym z myślą o przyjmowaniu gości nie może ponadto zabraknąć małego stolika kawowego i wygodnych foteli.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *