Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Dom

Drzewa liściaste o ozdobnych kwiatach – jakie do ogrodu?

Drzewa liściaste w ogrodzie pełnią nie tylko funkcję ozdobną, ale przede wszystkim dają cień i schronienie przed słońcem. W każdym ogrodzie – zarówno małym, jak i dużym doskonale sprawdzą się drzewa liściaste wytwarzające ozdobne kwiaty, np. judaszowiec kanadyjski czy południowy. 

Drzewa liściaste w ogrodzie 

Drzewa liściaste są nieodłącznym elementem każdego ogrodu. Wybór gatunku i odmian należy dostosować do wielkości ogrodu, jak też aranżacji przestrzeni, aby całość tworzyła zgodną i harmonijną kompozycję. Alternatywą dla tradycyjnych drzewa liściastych są te o pięknych, dekoracyjnych kwiatach, które będą stanowić wyjątkową ozdobę ogrodu. Poza tym tego rodzaju rośliny poprawiają mikroklimat, dają osłonę przed słońcem, zwiększają wilgotność powietrza, wytwarzają tlen oraz zatrzymują kurz i zanieczyszczenia. Dodatkowo drzewa liściaste chronią przed hałasem i zwiększają poczucie prywatności. 

Drzewa liściaste o ozdobnych kwiatach – judaszowiec 

Drzewa liściaste o ozdobnych kwiatach to dobra alternatywa dla ludzi, chcących nadać ogrodowi nieco barw. Jedną z propozycji jest judaszowiec – kanadyjski lub południowy. Są to niewielkiej wysokości drzewa, które wytwarzają piękne, różowe kwiaty. Rośliny te zaleca się uprawiać w ciepłych i słonecznych miejscach, osłoniętych od wiatru. Judaszowiec kanadyjski preferuje żyzne i przepuszczalne podłoże, umiarkowanie wilgotne o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym. Judaszowiec południowy dobrze rośnie na glebach umiarkowanie suchych, cechujących się odczynem obojętnym, lekko zasadowym bądź zasadowym. W czasie długotrwałych susz drzewa zaleca się podlewać. Judaszowce nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Sporadycznie można je przycinać, aby poprawić ich pokrój oraz wyeliminować uszkodzone pędy. 

Drzewa liściaste o ozdobnych kwiatach – głóg pośredni
i szkarłatny 

Drzewa liściaste o ozdobnych kwiatach, które świetnie sprawdzą się w przydomowym ogrodzie to z pewnością głóg szkarłatny oraz głóg pośredni, nazywany inaczej dwuszyjkowym. Głóg szkarłatny preferuje gleby żyzne, próchniczne, umiarkowanie wilgotne o lekko zasadowym odczynie. Jest niewielkim, ciernistym drzewem, które w naturalnym środowisku można spotkać w Ameryce Północnej. Drzewo to osiąga około 4-8 metrów wysokości i wytwarza dekoracyjne biało-różowe kwiaty. Głóg szkarłatny jest rośliną łatwą w uprawie i mało wymagającą. Dobrze rośnie zarówno w miejscach słonecznych, jak też zacienionych. Przez pierwsze lata uprawy głóg szkarłatny należy regularnie podlewać. Nawożenie głogu zapewnia lepsze kwitnienie i owocowanie drzewa. Głóg pośredni cechuje się natomiast kulistą koroną i nisko rozgałęzionym pniem. Wytwarza czerwono-różowe kwiaty o średnicy około 2 cm, które swoim wyglądem przypominają różyczki. Głóg pośredni posiada ciemnozielone i lśniące liście. Roślina preferuje słoneczne stanowiska, a jego znaczącą zaletą jest duża odporność na zanieczyszczenia środowiska. Głóg pośredni preferuje gleby suche i nie toleruje nadmiernej wilgoci.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *