Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Wystrój

Eleganckie meble kuchenne to wizytówka każdego mieszkania

Kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna, bo tutaj wykonuje się codziennie wiele czynności. Wbrew pozorom można jednak pogodzić ten warunek z wysoką estetyką miejsca. Przytulna kuchnia jest możliwa. Trzeba tylko zainwestować w odpowiednie meble.

Zalety mebli kuchennych na wymiar

By pogodzić te dwa wymagania, aranżowanie kuchni należy rozpocząć od umiejscowienia posiadanych sprzętów. Pozytywne wrażenie robią kuchnie zabudowane, bo stwarzają wrażenie niezwykłego ładu. W takim pomieszczeniu sprawdzą się eleganckie meble kuchenne, które pozytywnie nastroją domowników i gości.

Należy jednak pamiętać, że w tego typu aranżacji urządzenia są pochowane. Dotyczy to również lodówki, która stylizowana jest na szafkę.

Myśląc o umeblowaniu kuchni, weźmy pod uwagę własne preferencje i przyzwyczajenia. Nie każdy lubi ganiać ze ścierką i co chwilę pucować blaty czy usmarowane drzwiczki lodówki. Jeśli zaliczamy się do tej grupy, wybierzmy meble bez ozdobników. One nie brudzą się tak szybko jak te, które zdobione są żłobieniami, rzeźbieniami czy zagłębieniami. Z racji gładkiej i jednolitej powierzchni łatwo i szybko się je czyści.

Unikajmy też mebli z płyty PDF pokrytej warstwą polichlorku winylu (PVC). Dlaczego? Wszystko przez panującą w kuchni wilgotność, która z czasem może powodować odklejanie się folii. Nadmiar pary może również sprzyjać pojawianiu się odprysków na okleinie.

Jak dbać o meble?

Ekskluzywne meble drewniane prezentują się bardzo wysublimowanie. Trzeba jednak pamiętać o właściwym użytkowaniu i konserwacji. Do ich czyszczenia należy stosować wyłącznie specjalne środki. Poza tym kuchnię należy często wietrzyć lub zamontować klimatyzację. Chodzi o to, by nie gromadził się w niej nadmiar pary wodnej. Jeśli spełnimy te warunki, eleganckie meble kuchenne posłużą nam bardzo długo i będą cieszyć nasze oko oraz napawać dumą przed gośćmi odwiedzającymi nasz dom.

Takie ekskluzywne umeblowanie, robione zwykle pod konkretny wymiar. Dzięki tej opcji możemy urządzić nasze mieszkanie po swojemu, w niepowtarzalny i estetyczny sposób. Wykorzystamy też każdy skrawek powierzchni, każdą wolną wnękę. Nie zmarnuje się żaden metr kwadratowy naszej kuchni, która przecież nie musi być standardowa. Jest to możliwe, ponieważ wewnątrz budowanych na indywidualne zamówienie szafek da się ukryć wszelkie zasilacze i inne elementy oświetlenia kuchennego. Miejsce oszczędza się również na zintegrowaniu piekarnika, kuchenki czy innego AGD z meblami.

Pamiętajmy o tym, gdy będziemy przystępować do meblowania swojej kuchni czy wymiany sprzętów w nowo nabytym mieszkaniu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *