Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Dom

Faktoring bez regresu – kto może z niego skorzystać?

Faktoring bez regresu to obok faktoringu właściwego jeden z najczęściej wybieranych rodzajów faktoringu w Polsce. Ta usługa finansowa pozwala na szybkie i proste finansowe bieżącej działalności i pomaga w poprawie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Czytaj dalej i dowiedz się, na czym polega faktoring bez regresu.

 

Faktoring bez regresu, zwany również faktoringiem niepełnym, to bardzo popularna forma finansowania sprzedaży z odroczonym terminem płatności. Jak wynika z danych Polskiego Związku Faktorów, liczba polskich przedsiębiorstw, które skorzystały z usług faktoringowych firm zrzeszonych w PZF, tylko w 2017 roku wyniosła blisko 9 tysięcy. Z każdym rokiem usługi faktoringowe cieszą się coraz większą popularnością, a faktoring staje się coraz bardziej przystępną usługą finansową.

Faktoring bez regresu – o co w nim chodzi?

Faktoring bez regresu to sposób na zdobycie pieniędzy z tytułu zrealizowanej sprzedaży z odroczonym terminem płatności nawet po 24 godzinach od przekazania kopii sprzedanej faktury faktorowi (firmie, która świadczy usługi faktoringowe). Warto zaznaczyć, że dla faktora nie ma znaczenia, czy termin odroczonej płatności wynosi 5, czy 45 dni, ani jaki jest konkretny przedmiot dokonanej transakcji (mogą to być dowolne usługi lub towary).

Środki finansowe w ramach faktoringu bez regresu mogą zostać przeznaczone na dowolny cel, co przekłada się na poprawę płynności finansowej przedsiębiorstwa. Pozyskane w ten sposób pieniądze mogą zostać przeznaczone na bieżącą działalność i pokrycie zobowiązań, np. względem pracowników, leasingodawców, Urzędu Skarbowego, ZUS czy partnerów biznesowych.

Wypłata środków finansowych w ramach faktoringu bez regresu (a także pozostałych rodzajów faktoringu) zawsze odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym faktorant wypłaca tzw. zaliczkę, która stanowi nawet 90 procent wartości sprzedaży widniejącej na konkretnej fakturze. Dzięki temu przedsiębiorstwo może w szybki sposób pozyskać naprawdę sporą ilość gotówki. Pozostała kwota, pomniejszona o prowizję faktora, zostaje wypłacona w dniu zapłaty przez kontrahenta.

Kto może skorzystać z faktoringu bez regresu?

 

Z faktoringu bez regresu może skorzystać niemal każda firma, która realizuje sprzedaż towarów lub usług z odroczonym terminem płatności. Faktoring bez regresu jest polecany przedsiębiorstwom, które potrzebują środków finansowych na regulowanie bieżących zobowiązań, a także tym firmom, które planują zwiększyć sprzedaż poprzez nawiązanie współpracy z nowymi kontrahentami.

Dzięki faktoringowi bez regresu przedsiębiorstwa mogą zaproponować swoim partnerom dłuższe terminy płatności, co automatycznie przekłada się na większą konkurencyjność i atrakcyjność posiadanej oferty. Faktoring to także doskonały sposób na zabezpieczenie się przed ryzykiem trafienia na niewypłacalnych lub nieterminowych kontrahentów. Faktoring bez regresu może być z powodzeniem stosowany przez małe, jak i duże firmy.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *