Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Nieruchomości

Gdzie szukać mieszkania w Warszawie?

Wybór miejsca i lokalu, w którym będziemy mieszkać przez dłuższy okres, to bardzo poważne zadanie. Należy mu poświęcić odpowiednio dużo czasu. W docelowej lokalizacji mamy przecież czuć się jak najlepiej. W przeciwnym razie życie tam będzie drogą przez mękę, co może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu psychicznym i fizycznym.

Praga albo Targówek: miło, wygodnie, bezpiecznie

Przyszłe mieszkanie musi się nam podobać. Oczywiście w przypadku nowego lokalu należy zwrócić uwagę na układ i wielkość pomieszczeń oraz kierunek wystawy okien.

Najlepiej wybrać taki lokal, którego okna wychodzą w przeciwnych kierunkach, np. wschód i zachód. To pozwoli nam funkcjonować zgodnie z cyklem dobowym, czyli np. budzić się w sypialni, do której zaglądają promienie wschodzącego słońca, i odpoczywać w pokoju dziennym albo na balkonie przy blasku zachodzącego słońca.

Okolica powinna być cicha i bezpieczna. Jeśli pobliżu danego miejsca nie ma jeszcze większych inwestycji, sprawdźmy w planie zagospodarowania przestrzennego, co może tutaj powstać w przyszłości. Może się okazać, że za parę lat pod naszymi oknami będzie przebiegać linia tramwajowa albo powstanie oczyszczalnia ścieków.

Nie możemy bać się wracać po zmroku do własnego mieszkania. Zorientujmy się w policyjnych statystykach, jak dana dzielnica wypada na tle innych pod względem kryminalnych incydentów: kradzieży, włamań, pobić, rozbojów.

Co jeszcze jest ważne przy wyborze mieszkania?

Ważnym czynnikiem wyboru własnego M może być również odległość od przystanków komunikacji miejskiej. Po dużych ośrodkach najlepiej poruszać się tramwajami i metrem, które w wielu przypadkach zapewniają krótszy czas podróżowania niż auto (taksówka).

Istotne jest również to, od kogo kupujemy lokal mieszkalny. Unikajmy pośredników. Starajmy się szukać nieruchomości na własną rękę. Wymaga to pewnego wysiłku i nakładu czasu, ale w ostatecznym rozrachunku się opłaca. Agencja nieruchomości pobiera zwykle 10-proc. prowizję od wartości nabywanego/wynajmowanego lokalu.

Nawet na Pradze czy Targówku można znaleźć atrakcyjne mieszkania bez pośredników. Warszawa to na tyle duże miasto, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *