Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Budownictwo

Jak znaleźć pracę w budownictwie?

Boom budowlany na rynku nieruchomości spowodował pobudzenie gospodarki, w wielu sferach, także zatrudnienia. Coraz częściej brakuje wykwalifikowanych pracowników, którzy albo sami wyemigrowali za granicę w poszukiwaniu lepszej pracy, albo pracują od kilku lat w tych samych firmach. Tymczasem rynek się rozrasta, a pracowników brakuje. Jeżeli chcemy znaleźć zatrudnienie w branży budowlanej, warto wiedzieć gdzie jej szukać.

Gdzie szukać ogłoszeń?

Internet

Okazuje się, że na chwilę obecną nie jest trudno znaleźć pracę w firmach budowlanych. Jak szukać zatrudnienia? Przede wszystkim warto śledzić różnego rodzaju ogłoszenia. Najwięcej jest ich obecnie w internecie. Sprawdzajmy kilka razy w tygodniu strony z ogłoszeniami o pracę, portale społecznościowe, czy inne portale ogłoszeniowe. Oferowanie zatrudnienia w internecie jest coraz popularniejsze, ponieważ dociera najszybciej do wielu osób jednocześnie.

Urząd Pracy

Dla wielu osób Urząd Pracy wydaje się już reliktem i archaiczną instytucją, jednak nadal to tam w pierwszej kolejności pracodawcy wystawiają swoje ogłoszenia. Z ich skutecznością bywa różnie, jednak jeżeli poszukujemy zatrudnienia warto przejrzeć aktualne oferty pracy. Często dla osób zatrudnionych w Urzędzie Pracy jako bezrobotne proponowane są różnego rodzaju kursy i podnoszenie kwalifikacji. Niekiedy możliwy jest nawet zwrot kosztów dojazdu i inne benefity. Warto skorzystać z tej formy pośrednictwa jeżeli zależy nam na czasie, oraz chcemy sami wypromować swoją kandydaturę.

Poczta pantoflowa

Każdy zna kogoś, kto zna kogoś, kto być może pracuje w budownictwie. Warto podpytać wśród znajomych, czy nie słyszeli o ofercie pracy, lub być może nie chcieliby zarekomendować naszej kandydatury w swojej firmie. Często poszukiwania pracy zaczynają się od znajomych, ponieważ pracodawcy wolą zatrudnić osobę, o której coś wiedzą (lub wie o niej ktoś inny), niż zupełnie obcego pracownika. Jeżeli interesuje nas praca w budownictwie, może warto odnowić stare znajomości ze znajomymi z tej branży.

Zgłoś się sam

Wiele firm nie wystawia swoich ogłoszeń, ponieważ nie ma konieczności zatrudnienia, lecz jednocześnie go nie wyklucza. Warto próbować aplikować samodzielnie i bezpośrednio u pracodawcy. Szczególnie jeżeli posiadamy dobre referencje i kwalifikacje o uzyskanie zatrudnienia nie powinno być trudno.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *