Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Nieruchomości

Jakie cechy są niezbędne do pracy w przemyśle? Sprawdź czy to praca dla Ciebie!

Obecnie, w większości polskich województw możemy mówić o tak zwanym rynku pracy pracownika. Oznacza to, że czasy, w których podejmowano się zatrudnienia ze względów wyłącznie finansowych (często nie będąc także dogodnie wynagradzanym) przemijają. Bywa, że miejsc pracy jest więcej niż kandydatów na wakaty. Stwarza to możliwość wyboru takiej pracy, w jakiej będziemy czuć się dobrze, zachowując bezpieczeństwo finansowe.

Branża większa niż myślisz

Przemysł to ogromny sektor zatrudniający specjalistów i robotników absolutnie każdego szczebla. Niezmiennie poszukiwani są absolwenci wyższych szkół technicznych i informatycznych, którzy mają być budowniczymi tak zwanego Przemysłu 2.0 – maksymalnie zautomatyzowanej produkcji lub stwarzający nowe technologie. Czy w takim razie klasycznie rozumiany przemysł odejdzie całkowicie do lamusa? Nie. Wciąż (ze względu na wspomnianą różnicę między wolnymi etatami a chętnymi, by zająć to miejsce) poszukuje się inżynierów i operatorów linii o wykształceniu i doświadczeniu branżowym, a także pracowników niższego szczebla – operatorów maszyn, taśm, wytwórców dóbr (przykładowo – hutników, bańkarzy) czy obsługę biurowo-administracyjną danego przedsiębiorstwa.

Zalety pracy w przemyśle

Podstawową zaletą sytuacji, w której pracodawcy mają problem z obłożeniem wakatów jest podniesienie średnich wynagrodzeń. Jeśli sprawdzimy się na danym stanowisku już po kilku miesiącach możemy negocjować stawkę i warunki zatrudnienia. Również droga awansu może być łatwiejsza niż kiedyś – wykazanie się umiejętnością uczenia się w szybkim tempie pozwoli na realizację zawodową osobom, które nie mają wykształcenia kierunkowego. To zapał i umiejętności świadczą o wartości pracownika, dla pracodawcy zaś – lojalny i dobrze pracujący zatrudniony jest niezwykle cenny. Warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie – możliwości pracy w różnych zakątkach kraju i świata. Przemysł poszukuje pracowników nie tylko w Polsce i nie tylko w dużych miastach, jeśli podejmowaliśmy się wcześniej nawet sezonowych prac w przemyśle zagranicznym – łatwiej będzie nam uzyskać lepiej płatną pracę w Polsce. Jeśli dotąd zatrudnialiśmy się w Polsce – doświadczenie to doceni również zagraniczny pracodawca.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *