Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Nieruchomości Remont

Karton-gips – niezliczone możliwości aranżacji wnętrz

Nierówne ściany, podwieszane sufity czy fantazyjnie zasłonięte niezbyt dobrze wyglądające przestrzenie – to wszystko daje się zasłonić bez konieczności nakładania kolejnej warstwy grubego tynku. Niektóre materiały budowlane jednak muszą umożliwiać bardzo szybkie dokonywanie remontu, a przy okazji muszą być dostępne cenowo. Dlatego remont może być teraz szybki, tani i niezwykle prosty dzięki wybranym materiałom budowlanym.

Dodatkowe zalety płyt karton-gips

Płyty karton-gips oraz naciągane sufity czy ściany są najczęściej wybierane w przypadku pomieszczeń, w których panuje zwiększona wilgotność. Są one niezwykle lekkie, zatem nie obciążają dodatkowo stropów, można je także wykorzystywać jako materiał, który będzie pokryty dodatkową warstwą farby czy płytkami ceramicznymi.

Pielęgnacja płyt

Płyta gipsowo-kartonowa nie wymaga szczególnej obróbki ani przygotowania, a powstała po jej montażu powierzchnia jest idealnie gładka. Jest ona materiałem niepalnym, który można z porównywalnym powodzeniem wykorzystywać na sufitach i ścianach. W zależności od grubości płyty można ja wykorzystywać do budowania łuków i innych kształtów, płyty o grubości 9,5 mm są idealne jako suche tynki, do sufitów podwieszanych wskazane są płyty bo grubości 12,5 mm, zaś płyty grubsze zapewniają jeszcze lepsze właściwości akustyczne i są zalecane do budowy ścianek działowych.

Jak dobrać odpowiednią technologię do pokoju?

W zależności od rodzaju pomieszczenia należy dobierać płyty kartonowo-gipsowe o określonych właściwościach, np. płyty typu A sprawdzają się jak okładziny suche w pomieszczeniach o normalnej wilgotności, płyty H2 wskazane są do stosowania w kuchniach i łazienkach, gdzie względna wilgotność może osiągać nawet 85%, przy czym jeśli płyta ma być w bezpośrednim sąsiedztwie zlewu czy wanny, to należy ją dodatkowo zabezpieczyć folią. Płyty typu F idealnie się sprawdzają w okolicach kominków i w pomieszczeniach, gdzie konieczne staje się zwiększenie zabezpieczeń przeciwogniowych. Można z nich również budować ścianki działowe, bowiem są one dodatkowo wzmacniane włóknem szklanym, które zwiększa jej możliwości w kontakcie z ogniem.

Płyty gipsowe przycina się specjalnymi nożami i mocuje przy użyciu wkrętów do specjalnych konstrukcji lub na gips bezpośrednio do murowanej ściany czy sufitu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *