Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Nieruchomości

Małe mieszkanie

Małe mieszkanie ma niewątpliwie swoje zalety. Niższa cena zakupu pozwala mieć nadzieję na szybszą spłatę zaciągniętego kredytu, w razie konieczności małe mieszkanie łatwiej jest wynająć, a i koszty utrzymania nie są tak przytłaczające. Mając w planach nabycie mieszkania decydujemy się raczej na to małe, gdyż na większe po prostu mało kogo obecnie stać.

Najczęstsze problemy z małymi mieszkaniami

Jednak z chwila powiększania się rodziny, mała przestrzeń zaczyna nam przeszkadzać. Marzymy wtedy o czymś większym, w którym każdy członek rodziny znajdzie kąt dla siebie. Podejmujemy wtedy decyzję o sprzedaży małego mieszkania i zakupie większego lub o zamianie małego na większe z dopłata różnicy cenowej. I tutaj może nas spotkać niespodzianka, gdyż może się okazać, iż nie uda nam się zbyć lokalu po takiej cenie, jaka byśmy sobie życzyli.

Wiele budowanych obecnie bloków z małymi lokalami, za jakiś czas zostaje uznana po prostu za tzw. slumsy zamieszkiwane przez ludzi biednych lub wywodzących się ze środowiska patologicznego. Właśnie takie małe mieszkania w złej okolicy szybko tracą bardzo mocno na wartości a ich sprzedaż staje się trudna. Duża rotacja mieszkańców również wpływa bardzo niekorzystnie na ten stan, a duża liczba wynajmujących pogarsza wrażenia wizualne całego osiedla niejednokrotnie nienależycie dbając o to, co nie jest ich własnością.

Czy zawsze warto inwestować w kawalarki?

Dlatego mimo wszystko warto zastanowić się, czy nie zaciągnąć troszkę większego kredytu i nie zdecydować się na obszerniejsze mieszkanie, które pozwoli nam zadomowić się w nim przez dłuższy czas.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *