Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Uncategorized

Ochrona garażu – jak dbać o bezpieczeństwo?

Bardzo często samochód jest najcenniejszą rzeczą, jaką ma się w swoim otoczeniu. Z tego powodu, myśląc o ochronie garażu, nie powinno się zapominać o zabezpieczeniu takich punktów, jak brama wjazdowa czy podjazd. Kompleksowe podejście do tego zagadnienia może drastycznie wydłużyć czas potrzebny włamywaczowi na przejęcie mienia znajdującego się w przydomowym parkingu, a także w całym budynku.

Zabezpieczając garaż, nie powinno się zapominać o odpowiedniej ochronie podjazdu i bramy wjazdowej. Są one pierwszymi miejscami, które powinny zatrzymać lub w ostateczności spowolnić włamywacza. Większość intruzów zrezygnuje z forsowania zabezpieczeń, jeżeli zajmuje im to więcej niż kilka minut i unikają podejmowania akcji generujących dużo hałasu – nie wybijają więc okien. Aby zapewnić swoim czterem ścianom pełną ochronę, można zainwestować w centralę alarmową, na przykład integra-32. Umożliwia zarządzanie całą infrastrukturą budynku, a także jest prosta w rozbudowie o kolejne elementy.

Zabezpieczenie podjazdu i bramy wjazdowej

Pierwszym polem ochrony przed intruzem powinna być brama wjazdowa i podjazd. To tędy włamywacz będzie próbował dostać się na posesję. Interesującym sposobem na zabezpieczenie tych miejsc jest zainstalowanie fotopułapki wyposażonej dodatkowo w kamerę i oświetlenie falami podczerwonymi. Odpowiednio skonfigurowane urządzenie w momencie uruchomienia wyśle zdjęcie intruza korzystając z technologii MMS lub poczty elektronicznej. Dzięki zastosowanemu źródłu światła podczerwonego, przesłany obraz będzie wyraźny nawet w ciemności.

Zabezpieczenie garażu i samochodu

Zabezpieczając wnętrze garażu, warto zastosować kamerę wyposażoną w oświetlenie oparte na podczerwieni. Dzięki światłu podczerwonemu nagrane wideo lub zdjęcie będzie wyraźne także przy braku normalnego oświetlenia. Idealnym miejscem dla tego urządzenia jest kąt pomieszczenia tuż pod sufitem – zapewni to pełną widoczność całego pokoju. Dobrze jest zabezpieczyć także bramę garażową, na przykład odpowiednim czujnikiem, który zasygnalizuje fakt otwarcia wejścia. Nadajnik GPS, zamontowany wewnątrz pojazdu, pozwoli na śledzenie jego położenia (a czasami także prędkości poruszania się). Przyda się szczególnie w momencie, kiedy włamanie umknie uwadze właściciela samochodu. Często można za pomocą aplikacji dołączanej do nadajnika śledzić historię z ostatnich kilkunastu dni.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *