Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Wystrój

Płyty do zadań specjalnych

Nie trzeba być bogatym, by mieć pięknie urządzone mieszkanie. Hasło „Zrób to sam” wróciło do łask i stało się ostatnio bardzo popularne. Oryginalne, niespotykane nigdzie indziej meble można zrobić samemu – w łatwy sposób, małym kosztem i wzbudzając zachwyt gości. Do „domowego wyrobu mebli” używane są różne nietypowe materiały – od tych z odzysku, po te, które można kupić na przykład w sklepie budowlanym, a których przeznaczenie jest zgoła inne niż produkcja mebli.

Formuj i wyginaj

Najczęstsze zastosowanie płyt z karton-gipsu to tworzenie zabudowy, ścianek oddzielających pomieszczenia, świetnie nadają się również do wykonywania sufitów podwieszanych, które nie tylko wyciszają wnętrze, ale także pozwalają zamontować ciekawe oświetlenie. Panele z karton-gipsu zamontowane na ścianie mogą być jej ozdobą, zwłaszcza, jeżeli ukryje się za nimi oświetlenie tworzące niepowtarzalny klimat w salonie czy sypialni. Dużą zaletą płyt kartonowo-gipsowych jest możliwość tworzenia z nich różnych kształtów – są bardzo plastyczne, dzięki czemu można je łatwo formować i wyginać. Marnotrawstwem byłoby wykorzystywanie tych materiałów tylko do wspomnianych zastosowań.

Nie tylko w salonie

Kwestią czasu było, by z płyt kartonowo-gipsowych zaczęły powstawać meble. To idealny materiał, by stworzyć z niego na przykład regał na książki czy na inne niezbędne przedmioty. Robiąc samemu meble – wielkość i głębokość półek możemy dostosować do naszych potrzeb. Jednak meble z kartongipsu mogą zdobić nie tylko pokoje, ale i łazienkę. Łazienka może być prawdziwym polem do popisu – to miejsce, gdzie szafki i półki są niezbędne. Z karton-gipsu może być nawet wykonany blat pod umywalkę. Trzeba jednak wiedzieć, że meble łazienkowe powinny zostać wykonane z płyty odpornej na wilgoć, zaimpregnowanej specjalnym środkiem, który nie przepuszcza wody. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa, meble z płyty można zabezpieczyć folią w płynie. Budowa mebli z karton-gipsu to świetne rozwiązanie w pomieszczeniach o nietypowym rozmiarze, czy kształcie, gdzie standardowe, gotowe meble mogą nie być odpowiednie.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *