Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Dom

Południowe okna – jak chronić się przed słoncem

Ochrona okien przed słońcem ma niebagatelne znaczenie nie tylko podczas letnich, gorących dni. Nowoczesne rozwiązania spełniają również szereg dodatkowych funkcji. Poza tym, że stanowią świetną dekorację, nadają wnętrzom niepowtarzalny klimat, mogą również chronić przed wzrokiem sąsiadów, a nawet zabezpieczać przed niespodziewaną wizytą złodzieja.

Męczące słońce

Zaglądające w nasze okna promienie słoneczne mogą stać się niezwykle uciążliwe. Po pierwsze, nagrzewają pomieszczenie, co jest szczególnie niewskazane podczas upałów. Po drugie, powodują znaczny dyskomfort dla domowników, utrudniając pracę i wypoczynek. Problem dotyczy szczególnie, obficie nasłonecznionych okien południowych i zachodnich. Z tego względu bardzo często decydujemy się na montaż rolet, żaluzji, czy wertikali. Szeroki wybór produktów pozwala dopasować rodzaj ochrony nie tylko do naszych potrzeb, ale również do możliwości domu, czy mieszkania. W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszą się rolety zewnętrze wyposażone w funkcję automatycznego lub ręcznego zamykania. Możemy wśród nich znaleźć produkty wykonane z dobrze znanego PCV, lub wzmocnione, wyprodukowane z aluminium, czy stali. Ostatnie z nich stanowią dodatkowo znakomitą ochronę antywłamaniową, a także doskonale wyciszają pomieszczenie redukując poziom hałasu dobiegającego z zewnątrz. Nieszablonowy wygląd zapewnią z kolei, pełne uroku, jakkolwiek dość kosztowne rolety drewniane.

Jak ochronić się przed za dużą ilością światła

Chcąc chronić przed słońcem okna często rozważamy również zakup rolet wewnętrznych. Ich szczególnym atutem jest nie tylko niska cena, ale również łatwość montażu. Do wyboru mamy klasyczne rolety zwijane oraz modele wyposażone w prowadnice, dzięki którym tkanina idealnie przylega do ramy okiennej, gwarantując jeszcze lepszą ochronę. Dekoratorzy wnętrz cenią je za szeroki wybór wzorów i deseni, pozwalający na niebanalną, dopasowaną do reszty elementów aranżację okienną. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się także plisy okienne świetnie komponujące się zarówno z nowoczesnym, jak i rustykalnym wyposażeniem wnętrza. Innowacją na polskim rynku są perforowane, zdobione nadrukami folie na okna, których mechanizm działania przypomina lustro weneckie. W dzień pozwalają nam swobodnie wyglądać przez okno, a jednocześnie nie przepuszczają promieni słońca. Po zapadnięciu zmroku natomiast widzimy jedynie deseń zdobiący folię.

Wybierając rolety warto zadać sobie pytanie, czy potrzebujemy jedynie ochrony przed słońcem, czy produkt ma również spełniać inne zadania. W pierwszym przypadku warto skupić się na solidnej ochronie wewnętrznej. Wykonane z wysokiej jakości materiałów rolety, czy plisy okienne posłużą nam wiele lat i zapewnią przytulną atmosferę w naszym wnętrzu. Jeśli natomiast zależy nam na zabezpieczeniu przed włamaniem, a dodatkowo chcemy zapewnić sobie ciszę i spokój, to doskonałą opcją okażą się solidne rolety zewnętrzne, dzięki którym nasz dom stanie się naszą twierdzą.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *