Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Nieruchomości

Ranking najbardziej popularnych dzielnic Warszawy

Na podstawie danych firm pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz deweloperów można określić, jaką popularnością cieszą się poszczególne rejony Warszawy. Obecnie najwięcej osób chce zamieszkać na Mokotowie. Na znaczeniu zyskuje też Praga. Trzecią najczęściej wybieraną lokalizacją jest Ursynów.

Praga tuż za Mokotowem

W porównaniu do poprzedniego badania z 2007 r. Mokotów utrzymał pierwsze miejsce. Awans zaliczyła Praga, którą jako miejsce docelowe wybiera co szósty poszukujący mieszkania. Zapewne jest to efekt intensywnej rozbudowy i przebudowy tej dzielnicy.

Rozwój infrastruktury (centra handlowe, punkty usługowe, druga linia metra) sprawił, że prawobrzeżny dystrykt stał się atrakcyjnym miejscem do życia. Na jego korzyść przemawia również dogodne połączenie ze Śródmieściem, do którego można dostać się w 10-20 minut samochodem albo komunikacją miejską.

W pobliżu dzielnicy swoje trasy mają po trzy linie tramwajowe i autobusowe, którymi można dostać się w inne rejony Warszawy. Należy też wspomnieć o położonych niedaleko trasach wylotowych na Białystok, Gdańsk i Mazury.

Nie brakuje tutaj terenów zielonych. Bogata jest też oferta kulturalno-rozrywkowa, którą tworzą zoo, basen, teatry, kawiarnie, restauracje, modne kluby i galerie.

Dlaczego jeszcze warto wynająć lub kupić mieszkanie na Pradze? Choćby dla pięknej panoramy, jaka się stąd rozpościera. Widok na wijąca się Wisłę, Stare Miasto oraz szklane drapacze chmur w centrum dostarcza przyjemnych doznań.

Na trzecim miejscu pod względem popularności wśród osób szukających mieszkania jest Ursynów. Poprzednio był o drugą najczęściej szukaną lokalizacją. Spadek zainteresowania tą dzielnicą stanowi konsekwencję wzrostu cen położonych w niej nieruchomości i kiepskiego połączenia z centrum. Nie dość, że jest ono położone o wiele dalej niż Praga, to dojazd do niego często się korkuje (ul. Puławska, al. Komisji Edukacji Narodowej, Dolina Służewiecka).

Czynnikiem, który zwiększa zainteresowanie Pragą, są z pewnością obiekty poprzemysłowe. Deweloperzy chętnie adaptują je na luksusowe mieszkania o dużej kubaturze i nowoczesnym wnętrzu, czyli lofty.

Które dzielnice stają się popularne?

Na znaczeniu zyskały także Ursus i Białołęka, która zanotowały największy awans w rankingu popularności dzielnic stolicy Polski. Ten pierwszy przesunął się o cztery pozycje, natomiast Białołęka – o pięć.

Swojej pozycji nie zmienił Targówek, który ma podobne zalety do Pragi i rozwija się równie intensywnie jak ona. Nic więc dziwnego, że przybywa chętnych na istniejące i powstające tam mieszkania. Targówek ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o komfort życia (1/3 powierzchni dzielnicy to zieleń!).

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *