Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Remont

Remont mieszkania a niechciana tapeta

Wielu młodych ludzi, którzy planują zakup mieszkania często zwracają uwagę na takie, które dostępne są na rynku wtórnym. Takie lokale jednak niejednokrotnie nadają się do generalnego remontu, który, jeśli nie włożymy trochę własnej pracy, może skończyć się na kolosalnej kwocie. Wystarczy jednak kilka prostych prac i koszty remontu wykonywanego przez firmy remontowe można obniżyć nawet o kilkaset do kilku tysięcy złotych, w zależności od wielkości mieszkania.

Problemy ze zdejmowaniem starych tapet

Najgorszym koszmarem każdego remontującego mieszkanie człowieka, jest tapeta, która bez stosowania specjalnych środków rwie się, strzępi, a ze ściany nie ma zamiaru zejść. Należy pamiętać, że papierowe okleiny ścian są jedną z najtrudniej usuwalnych okładzin. Można jednak ułatwić sobie pracę stosując się do kilku wskazówek.

Po pierwsze ważne jest aby, przed zrywaniem tapet ze ścian, udać się do sklepu z artykułami remontowymi i zakupić specjalny preparat ułatwiający zrywanie tapet ze ścian. Co ważne preparat taki miesza się z wodą i nakłada się go bezpośrednio na ścianę używając dużego pędzla, takiego jak nakłada się klej do tapet. Ważny jest również fakt, że w pomieszczeniach mocno nasłonecznionych najlepiej nie robić tego w okresie silnego świecenia słońca, gdyż mieszanka szybko wyschnie i będzie trzeba kolejny raz nakładać ją na ścianę. Zaleca się więc nakładanie roztworu stopniowo na niewielkich odcinkach ściany i w okresach mniejszego nasłonecznienia. Przy tej czynności warto mieć założone rękawice ochronne mimo, że produkt nie jest szkodliwy dla skóry to rękawice zapewnią komfort podczas pracy. Należy jednak uważać aby roztwór nie dostał się do oczu, bo może się to skończyć wizytą w szpitalu.

Polecane narzędzia do tapet

Szukając ułatwienia zrywania tapet można również sięgnąć po tak banalny produkt jakim jest szpachelka. Ułatwi ona zdzieranie niechcianego na ścianach papieru, którego niejednokrotnie są 2 lub 3 warstwy. Po zaopatrzeniu się w niezbędne narzędzia spokojnie można rozpocząć pracę, którą dla własnego komfortu finansowego warto wykonać samemu.

 

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *