Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Remont

Ścianka działowa krok po kroku

Chcesz zostać architektem w swoim domu i podzielić wolną przestrzeń według potrzeb swoich i swojej rodziny? Wykorzystaj system suchej zabudowy, a w szczególności ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych. Lekkie ścianki działowe są alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnych murowanych ścian działowych, dlatego warto jest im się dokładniej przyjrzeć.

Montaż i demontaż ścianki działowej

Ścianka działowa stawiana jest po uprzednim otynkowaniu sufitu, przez co sufit utrzymuje jednakową płaszczyznę w obrębie całego mieszkania. Przy stawianiu ścianek wewnątrzlokalowych metodą tradycyjną powszechne jest murowanie ścian i późniejsze tynkowanie sufitu. W przypadku konieczności przestawienia lub wyburzenia ściany uzyskuje się różnicę w grubościach tynku sufitowego pomiędzy pomieszczeniami. Optyczne wyeliminowanie powstałej różnicy poziomów tynku na suficie jest bardzo pracochłonne, a niekiedy nawet niemożliwe bez ponownego całopowierzchniowego wyszpachlowania sufitu. Pociąga to za sobą dodatkowy koszt inwestycji.

Cały montaż, aż do spoinowania, odbywa się na sucho. Gładkie powierzchnie ścian są gotowe do malowania i tapetowania bez konieczności długiego oczekiwania. Wewnętrzna przestrzeń konstrukcyjna znakomicie nadaje się do umieszczania w niej wszelkich instalacji bez konieczności wykuwania „bruzd”. Proces zaadaptowania mieszkania jest szybki i prosty, co oczywiście w oczach mieszkańców jest ogromną zaletą.

Jakie są zalety zastosowania ścian działowych?

W razie konieczności istnieje możliwość łatwego „wyburzenia” już postawionej ściany i postawienia nowej w  innym miejscu. Wyburzenie ścianki wykonanej w systemie suchej zabudowy jest zdecydowanie „czystsze” i mniej pracochłonne, a co za tym idzie – tańsze w porównaniu z tradycyjnymi ścianami murowanymi. Wyburzenie ścianki suchej zabudowy nie pociąga za sobą konieczności ponownego tynkowania sufitu.

Dodatkowo ścianka działowa z płyt gipsowo-kartonowych spełnia wymagania związane z ochroną przeciwpożarową, izolacyjnością akustyczną, cieplną i przeciwwilgociową. Klasy odporności w poszczególnych kategoriach zależą od konstrukcji ścianki (np. grubości opłytowania, szerokości profili, itp.)

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *