Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Uncategorized

Skrzynia biegów automatyczna czy manualna?

Chcemy zakupić nowy samochód i zastanawiamy się nad jego wyposażeniem? Jeśli tak, to dobrze byłoby ocenić również skrzynię biegów. Dzięki temu będziemy mogli zdecydować się na taką, która okazuje się dla nas wygodniejsza.

Wiele tak naprawdę zależy do tego, jaką jazdę sobie cenimy. Jeśli chcemy mieć wszystko pod kontrolą, to tutaj na pewno o wiele lepszym wyjściem okazuje się dla nas skrzynia manualna. W niej posiadamy zazwyczaj 5 biegów i wsteczny. Pomagają nam poruszać się na drodze z odpowiednią prędkością. Takie biegi umożliwiają nam również hamowanie za pomocą silnika. Okazuje się to bardzo ekonomiczne i wygodne rozwiązanie, a czasami nawet konieczne.

W przypadku skrzyni manualnej to my decydujemy o tym, w jaki momencie zmieniamy biegi. Inaczej jest w przypadku skrzyni automatycznej. Weźmy teraz pod uwagę jej dokładną ocenę. A dzięki temu będziemy mogli dowiedzieć się czy jednak nie jest to również dobre rozwiązanie.

Biegi automatyczne, czy manualne

To kwestia, która wielu początkujących kierowców zastanawia. Zawsze wychodzili z założenia, że skrzynia manualna to najlepszy wybór. Natomiast Ci, którzy mieli już możliwość poruszać się za pomocą automatu zauważyli kolosalną różnicę. Przecież taka jazda okazuje się o wiele wygodniejsza. Tutaj my już nie odpowiadamy za zmianę biegów. Operujemy tylko dwoma pedałami, gazu i hamulców. Dodatkowo używamy tylko jednej nogi, więc lewa ma wolne.

Dodatkowo nowsze skrzynie automatyczne posiadają kilka programów, na przykład miasto, autostrada, jak i wiele innych. Ich odpowiednie zastosowanie sprawia, że korzystanie ze skrzyni biegów okazuje się dla nas jeszcze przyjemniejsze. Natomiast musimy jeszcze zdawać sobie sprawę, że naprawa skrzyni biegów okazuje się dość spory wydatkiem. A jeszcze większym, jeśli posiadamy automat, a nie skrzynię manualną. Jednak nie wychodzimy z założenia, że automaty się szybką psują, wiele przecież zależy od tego, w jaki sposób z nich korzystamy.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *