Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Wystrój

Technorattanowe meble ogrodowe

Ostatnie ciepłe tygodnie zachęcają nas, kuszą wręcz, do spędzenia czasu w ogrodzie. Dzieci chętnie bawią się wśród kolorowych liści, dorosłym zaś zdecydowanie przyjemniej jest czytać lub rozwiązywać krzyżówki na świeżym powietrzu. Na zewnątrz lepiej smakuje też jedzenie, a rodzinne grille lub zwykłe posiłki wyniesione przed dom mają swój niepowtarzalny urok. Jednak zdradliwa pogoda, deszcze powodujące często większe lub mniejsze kałuże błota i wiejący od ziemi chłód skutecznie zniechęca do siadania na kocach rozłożonych na trawie.

Warto móc skorzystać z własnego ogródka

Ten problem rodzi, znacznie większą niż w lecie, konieczność pomyślenia o właściwych meblach ogrodowych. Zdarzają się oczywiście złote rączki, które wygodną i ładną ławeczkę do siedzenia potrafią stworzyć sami, jednak nie należy zabierać się za to bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Ryzykujemy nie tylko stratę czasu i kosztów materiału (np. desek), ale też nieprzyjemną i bolesną niespodziankę, gdy źle złożona konstrukcja załamie się pod kimś. Jeśli wypadek taki przytrafi się złośliwemu sąsiadowi, z którym stosunki chcieliśmy poprawić właśnie zaproszeniem na ostatniego jesiennego grilla, możemy bardzo mocno to odcierpieć.

Estetyka versus cena

Plastikowe ogrodowe krzesła i stoły są tanie i lekkie, co umożliwia ich łatwe przestawianie, jednak ich wygląd zdecydowanie kłóci się z estetyką, jakiej oczekujemy od ogrodów – mocno trącają cywilizacją, urbanizacją i uprzemysłowieniem, od których chcemy przecież uciec, gdy wybieramy się do ogrodu. Z tego powodu częstym zamiennikiem dla plastiku w naszych ogrodach był rattan, który dobrze komponował się z krzewami róży, skalniakami, winoroślami, rabatami kwiatów czy drzewami owocowymi. Naturalny rattan ulega jednak zbyt łatwo zniszczeniu pod wpływem zewnętrznych czynników takich, jak temperatura czy wilgoć. Jest też podatny na odbarwienia, co wyklucza go z materiału na stół pod romantyczną, zakraplaną czerwonym winem kolację w plenerze.

Technorattan – innowacyjne tworzywo

Na pomoc ludziom szukającym idealnych mebli ogrodowych przyszedł technorattan. To sztuczne tworzywo posiada wszystkie zalety plastikowych mebli: jest lekkie, łatwe do przemieszczania według potrzeb i utrzymania w czystości (wszelkie zabrudzenia można zmyć zwykłą wodą, nie odbarwia się), a jednocześnie nie tak łatwo odróżnić go od zwykłego, niesyntetycznego rattanu na pierwszy rzut oka, ternorattanowe meble nie psują więc wizerunku naszego ogrodu.

 

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *