Analyze

Wszystko o domu

Reklama
Reklama
Uncategorized

Zanieczyszczona klimatyzacja – konswkwencje dla zdrowia

Zazwyczaj przypominamy sobie o niej dopiero latem, gdy planujemy swoje wakacje. Często wiążą się one z długą podróżą samochodem do wyznaczonego celu. Warto zatem zadbać, by podróż była komfortowa. Gdy podróżujemy z dziećmi, to jest niemal absolutnie konieczne.

Klimatyzacja, bo to niej mowa, jest na wyposażeniu większości samochodów, i to ona czyni podróż bardziej znośną i po prostu przyjemniejszą.

By klimatyzacja umilała nam podróż przez długi czas, należy o nią dbać. Coroczne przeglądy są absolutną koniecznością. W tym celu należy udać się do serwisu, który zajmie się odgrzybianiem parownika, wymianą filtra kabinowego, oczyszczaniem wlotów powietrza będących na zewnątrz pojazdu. Nie należy też zapominać o oczyszczaniu klimatyzacji z wilgoci, raz na dwa lata, co trzy lata należy wymienić osuszacz. Dzięki tym czynnościom podczas podróży w upalne dni, orzeźwiał nas będzie przyjemny chłodek, a nie gorące powietrze z zewnątrz.

Klimatyzacji można też używać także zimą, bowiem wydłuża to żywotność i bezproblemowe jej użytkowanie. Gdy z nawiewów powietrza zaczyna się wydobywać nieprzyjemny zapach, to sygnał, że mógł pojawić się tam grzyb. Zanieczyszczona klimatyzacja niesie za sobą szereg konsekwencji, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Podrażnienie górnych dróg oddechowych, a co za tym idzie ból gardła i kaszel – to najczęstsze skutki niewłaściwie użytkowanej klimatyzacji. Powikłaniem tych objawów może być nawracająca angina. Nierzadko pojawiają się także reakcje alergiczne, katar, czy zapalenie spojówek. Gdy klimatyzacja nie jest regularnie oczyszczana, gromadzą się w niej drobnoustroje, brud i bakterie. Przedostają się do powietrza, którym później oddychają użytkownicy samochodu. Warto zatem zainwestować w regularne serwisowanie swojej klimatyzacji nie tylko za względy na własne zdrowie i samopoczucie, ale tez na zasobność własnego portfela, bowiem naprawa klimatyzacji, może pochłonąć niemałą sumę naszych pieniędzy.

 

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *